2017-09-21 05:21:23

Wszelkich informacji o konkursach udzielają nauczyciele

Postaw na Słońce
W tym roku nasze gimnazjum postanowiło wziąć udział w projekcie „Postaw na Słońce” organizowanym przez BOŚ. Jego celem jest upowszechnienie wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych jakie daje wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (OZE). Konkurs dzieli się na dwie części – filmową i badawczą (każda z nich jest niezależna).
W ramach części filmowej zarejestrowane zespoły szkolne przygotowują z pomocą nauczyciela-opiekuna krótkie filmy edukacyjne – reportaże. Celem filmów powinno być zaprezentowanie mikroinstalacji OZE znajdujących się w regionie.
Szczegóły konkursu filmowego >>>
Część badawcza dzieli się na dwa etapy. W pierwszym z nich bierze udział dziesięciu uczniów o różnych predyspozycja, którzy chcą wspólnie pracować. Osoby mają do wykonania kilka zadań, za które zdobywają punkty. Podobnie w drugim etapie zespoły muszą uporać się z danymi zadaniami. Każdy z etapów jest inny, ale równo ciekawy i pasjonujący.
Szczegóły konkursu badawczego >>>
Eko Model
Drugim ciekawym konkursem, którym zainteresowała się nasza szkoła jest „Eko Model”. Chętni uczniowie muszą samodzielnie wykonać makietę lub model EKO instalacji w domu jedno- lub wielorodzinnym. Konkurs rozpoczyna się 1 października 2016 roku, zapisy trwają do 31 grudnia 2016 r., modele trzeba zgłosić do 28 lutego 2017 r.
Projekt jest kierowany do uczniów, aby nie tylko dostrzegli zalety związane z ochroną środowiska, ale także poznali praktyczny wymiar finansowy. Warto spróbować swoich możliwości. Korzyści jest wiele – od pogłębienia swojej wiedzy, do wygrania niesamowitych nagród o dużej wartości.
Szczegóły konkursu „Eko Model” >>>

Chętnych uczniów prosimy o zgłoszenie się do p. Kochan.

Startują zapisy do kolejnej edycji CZYTANIA WARTEGO ZACHODU. W czwartym wydaniu tego konkursu obowiązują nas lektury o różnorodnej tematyce, więc każdemu z nas któraś powinna przypaść do gustu. Rywalizacja przebiega na podobnych zasadach, zatem winniśmy przeczytać wszystkie dziesięć pozycji, aby móc coś osiągnąć. Do wykazu książek należą m. in.: „Samotność Bogów” Doroty Terakowskiej czy „Czarny Młyn” Marcina Szczygielskiego. Szczegółów można dowiedzieć się od nauczycieli języka polskiego.
Startuje XXIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, w której naszym zadaniem jest przedstawienie w formie plastycznej bukietu kwiatów dla Babci i Dziadka.
Zachęcamy również do wzięcia udziału w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego, gdzie należy przysłać utwory poetyckie o naszych dziadkach oraz babciach. Oba konkursy trwają do 16 grudnia.
Przypominamy, iż 7 listopada odbywa się etap szkolny konkursu wiedzy historycznej pt.: „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Obowiązuje nas materiał od konfederacji barskiej (1768) do III rozbioru Polski (1775).

Drodzy uczniowie!
Zapraszamy Was do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym im. majora Marka Gajewskiego, "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego..." Tegoroczna tematyka konkursu to: „Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i Naszą 1768-1864”

ETAP SZKOLNY konkursu odbędzie się 7 listopada 2017 r. o 13:25.

ZAKRES MATERIAŁU na etap szkolny:

• wiadomości i umiejętności z zakresu historii Polski w latach od 1768–1795 określone w podstawie programowej
• wiedzę podstawową dotyczącą oręża polskiego w latach 1768–1795

DO ETAPU REJONOWEGO KWALIFIKUJE SIĘ

• maksymalnie 5 osób ze szkoły, które uzyskają 75% punktów

DODATKOWE INFORMACJE UZYSKACIE

• u nauczycieli historii, w gabinecie 204
• na oficjalnej stronie konkursu www.losyzolnierza.pl

PROSIMY O ZGŁOSZENIA do 4 listopada 2017 r. (zapisy na listę na drzwiach gabinetu 204)

Konkursy przedmiotowe

Już wkrótce rozpoczną się eliminacje szkolne konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubuskie Kuratorium Oświaty
.
Szczegółowe informacje dotyczące konkursów przedmiotowych są dostępne na stronie www.ko-gorzow.edu.pl. w zakładce rodzice i uczniowie.
Zobacz również: regulamin, miejsce, termin, zestaw pytań i odpowiedzi.
Podstawa prawna: Regulaminy konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów woj. lubuskiego w roku szkolnym 2016/17
Uwaga!!
Etap szkolny konkursów odbędzie się zgodnie z terminem wyznaczonym przez KO.
Wszystkie konkursy rozpoczynają się o godzinie 8.00.
Chętni uczniowie muszą zapisać się wcześniej u swoich nauczycieli (najpóźniej 5 dni roboczych przed konkursem)
.

Numery gabinetów, w których odbędą się eliminacje szkolne będą podane w przeddzień konkursu.
Zachęcamy do uczestnictwa w konkursach i życzymy sukcesów.